Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop- recenzja

Jak mówi oficjalna strona Microsoftu, zestaw Sculpt Ergonomic Desktop

„jest oparty na zaawansowanych zasadach ergonomii z dzielonym układem klawiatury, który utrzymuje nadgarstki i przedramiona w wygodnej pozycji oraz miękkiej podpórki, aby zapewnić wsparcie nadgarstka.”

Czy jest to tylko slogan reklamowy czy kryje się za tym prawda? Odpowiedź na to pytanie przedstawię w poniższej recenzji.

Zestaw

W skład  Sculpt Ergonomic Desktop wchodzą cztery elementy:

  • klawiatura
  • mysz
  • blok numeryczny klawiatury
  • podkładka pod klawiaturę

Komplet można kupić za około 400 zł.

52

Klawiatura

Na początek chciałbym skupić się na klawiaturze, którą uważam za najlepszą część tego zestawu. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest ona przeznaczona dla osób, które piszą bezwzrokowo. Osobie, która musi patrzeć na klawisze, będzie miała problemy z użytkowaniem klawiatury.

a8822b7c-e022-4a5e-adef-3cec32bf10e2

Klawisze działają cicho, mają mały skok, pisanie to czysta przyjemność. Materiał podkładki jest bardzo miękki. Podczas długiego pisania nie sprawia, że nadgarstki pocą się. Jednak zbiera on wszystkie zabrudzenia i trudno go doczyścić, co pokazuje poniższy obrazek.

20170303_075956

Przyczepię się jeszcze do klawiszy funkcyjnych, które są zespolone z klawiszami skrótu. Aby skorzystać z klawiszy skrótu, musimy użyć przełącznika. Jest to denerwujące, gdyż zdarzają się sytuacje, że zapomni się o przełączeniu i po wciśnięciu klawisza, otrzymujemy inną akcję niż byśmy chcieli. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wyodrębnienie tych klawiszy do nowego rzędu klawiszy.

628d39fb-0944-4cc1-9260-60ba6fcffd271

Za świetny pomysł uważam oddzielenie bloku numerycznego na osobny moduł. Osobiście rzadko korzystam z tych klawiszy, więc nie zajmują one dodatkowego miejsca na biurku.

000bc94b

Producent dodaje jeszcze magnetycznie doczepianą podkładkę pod klawiaturę, dzięki której możemy podnieść klawiaturę (sam z tego nie korzystam, więc nie będę wypowiadał się na jej temat).

8ec03b8a-e1d8-4a1c-bf97-80ec27c4e340

Ocena: 9/10

Mysz

Podobnie jak klawiatura zaskakuje swoim kształtem.

ab2350bc-fc69-4599-8c68-fbcd4844becd

Nie trzymamy jej jak każdej innej myszki, przez co myszka wymaga przyzwyczajenia.. Podczas korzystania z niej, nadgarstek spoczywa na blacie oparty bokiem. Dzięki temu nie naciskamy na nerw pośrodkowy, co zmniejsza znacznie szansę na zespół cieśni nadgarstka.

4_animation_jrxdvnlopwjy

Na początku może wydawać się mniej wygodna od tradycyjnej, jednak po kilku chwilach mija to uczucie. Gryzoń posiada dokładny sensor, który oddaje nasze ruchy (jednakże nie ma co porównywać tego z myszkami dla graczy). Scroll chodzi cicho i bez żadnych problemów.

Szkoda tylko, że myszka nie posiada żadnych dodatkowych przycisków (nie liczę przycisku do otwierania menu start).

Ocena: 8/10

TL;DR

Zestaw ten jest stworzonych dla osób dużo piszących przy komputerze i świetnie wywiązuje się z tego zadania. Długie sesje z tym sprzętem nie zapewniają żadnych dolegliwości, a sprawiają, że staje się on przedłużeniem naszym palców.

20170303_080018

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop- recenzja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s