Projekt Deadline- mockupy

Po przedstawieniu projektu na konkurs, czas zademonstrować jak będzie on wyglądał. Do tego celu wykorzystam stworzone mockupy.

Zobacz i oceń

Stara zasada mówi, że kupujemy oczyma. Tak samo jest z programami/stronami/grami- wolimy korzystać z czegoś co ładnie wygląda, użytkuje się to w prosty i przejrzysty sposób. Stworzenie mockupu nie zajmuje dużo czasu, a już na początku pozwala stwierdzić jak produkt będzie wyglądał, zasięgnąć opinii innych osób. Pozwoli to na wyeliminowanie niedociągnięć lub całkowitą zmianę  layoutu, gdy okaże się on nieodpowiedni. Dodatkowo umożliwia programiście zobaczyć co dokładnie ma stworzyć.

Czym jest mockup?

Najprościej mówiąc, jest to pokazanie projektu tak, jak wyglądałby np. wyświetlony na telefonie, wydrukowany na papierze, czy wyszyty na ubraniu. Takie wizualizacje pomagają wyobrazić sobie rzeczywisty efekt i nadają realizmu.

Narzędzia do wykonywania mockupów

Dostępnych jest wiele narzędzi, zarówno płatnych jak i darmowych. Ja zdecydowałem się wykorzystać Balsamiq Mockups. To nieskomplikowane narzędzie, dzięki któremu w oka mgnieniu stworzymy mockup. Dostępna jest darmowa wersja, ale tylko na 30 dni.

Mockupy

Źródła:

  1. http://klosinski.net/darmowe-mockupy-jak-ladnie-zaprezentowac-grafike/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s